Zaczęło się bardzo niewinnie choć nie tak jak w sprawie zegarka ministra Nowaka.

Sto tysięcy brudnych pieniędzy nigdy nie zgłoszonych jako zobowiązania, a później środki własne  w oświadczeniach majątkowych ukrył Burmistrz Bogatyni Pan Andrzej Grzmielewicz.

Pan burmistrz był winny kwotę 100.000 złotych za nieopłacone a wykonane na jego rzecz usługi w kampanii samorządowej 2014 roku.

Dowód:

Pan Burmistrz zwrócił wierzycielowi uznany dług co do złotówki

 

Dowód

Kłopot jednak w tym, że Pan burmistrz nie wykazał swego zobowiązania w złożonym po wyborach samorządowych oświadczeniu majątkowym, podobnie zresztą jak i nie wykazał pochodzenia 100.000 złotych, które zwrócił wierzycielowi.

To wszystko to jednak pikuś i można rzec błahostka.

Sprawa jest prowadzona przez CBA ale utknęła w prokuraturze w Kamiennej Górze.Burmistrz jest mocno powiązany z Adamem Lipińskiem oraz wiceminister edukacji Machałek.

Burmistrz doskonale radzi sobie w powstałym problemie wprost informując, że nikt mu nic nie zrobi.

Wśród materiałów, które otrzymałem są dokumenty dotyczące Sławomira Zawady z układu Lipiński Jackiewicz.Zawada jest Prezesem Zarządu Największej spółki energetycznej PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Bełchatowa.

Zawada oczywiście członek PiS w okresie 2010-2015 pełnił funkcje dyrektora ekonomicznego w komunalnej spółce gminnej której właścicielem jest gmina Bogatynia.

Zawada wspólnie z Panią Prezes spółki komunalnej fałszowali dokumentację związaną z odpadami komunalnymi.Oszustom zaginęło 5.000 ton odpadów co umożliwiło uszczuplenie skarbu państwa na wiele milionów złotych.

Lokalna społeczność zawiadomiła prokuraturę

Dowód

 

 

 

 

 

Prokuratura wszczęła śledztwo i decyzją Prokuratora Okręgowego przekazała je do dalszego prowadzenia Prokuraturze Rejonowej w Kamiennej Górze.

Gdy jednak świadkowie zaczęli składać zeznania obciążające znanych polityków PiS Prokurator Okręgowy w Jeleniej Górze przejął śledztwo do własnego prowadzenia i od tego czasu sprawa stanęła w miejscu.

Podzielone środowisko samorządowców udało się ze sprawą do Kaczyńskiego,Kamińskiego i Lipińskiego ale żaden z wymienionych nie podjął próby wyjaśnienia sprawy mimo niezbitych dowodów.

Jak już pisałem śledztwo zostało wszczęte

Dowód:

 

Pan Burmistrz ma się dobrze choć Sławomira Nowaka powieziono za zegarek.Dyzma polskiej energetyki też jest na razie bezpieczny i zarabia fortunę.

Kaczyński, Lipiński i Kamiński sprawę zamiatają rękoma Ziobry pod dywan.

Zaś my Polacy tracimy na tym miliony złotych.

Udostępnij:
Komentarze
 • Ania
  21.04.2017 09:00

  Przyjaźnie się z dwoma osobami które zostały poszkodowane przez Pana Zawadę i jego czystki które poleciały ze stołków . Z GPO i PGE mimo rzetelnego wykonywania powierzonych obowiązków na stanowiskach kierowniczych . Takich osob jak mniemam jest dużo więcej i życzę aby odważyły się opisać swoje historie.

  Odpowiedz
 • ObserwatorZGC
  21.04.2017 12:55

  Zawada to taki dolnoslaski Misiewicz. Mial tylko jedna prace w niepanstwowej, niepolitycznej firmie (Kopex) z ktorej uciekl przy pierwszej okazji wracajac na panstwowa wysoko platna posade. Wczesniej przed Kopex byl tez politycznym prezesem CSR w Zgorzelcu. Wszystko co osiagnal zawdziecza bezwzglednej sluzalczosci i poddanstwu u pani posel Machalek, ktora lojalnie wspiera (jak Misiewicz Macierewicza). Typowy miernota, ale wierny i za to doceniany stanowiskami, na ktorych wymaga sie fachowosci a umieszcza sie lojalne miernoty. W ogole zapraszam serdecznie Pana Stonoge do Bogatyni zobaczyc na wlasne oczy jak wyglada jedna z najbogatszych (na papierze) gmin w Polsce. Tu jest koniec swiata, polski Bangladesz, gdzie ludzie albo maja wszystko (ludzie z ukladu) albo nie maja nic. Patologia goni patologie, oprocz zaglebia weglowego, jest to tez polskie zaglebie metamfetaminy i zlodziejstwa. Zarobki ukladu polityczno towarzyskiego zatrudnionego w administracji sa duzo wyzsze niz gdzie indziej w kraju. Infrastruktura to ruina. Jedynie wyzebrane pieniadze z pomocy popowodziowej pozwolily na remont kilku domow i ulic. Burmistrz wspiera tez powstala na potrzebz PiS tube propagandowa, w ktorej redaktorem nieoficjalnie jest rzecznik prasowy Starostwa, ktory sam sobie zadaje pytania a potem w mediach na nie odpowiada. Gwarantuje ze specyfiki Bogatyni nie ma gdzie indziej w PL. Od zawsze byla Bogatynia i Kopalnia z Elektrownia traktowana jak dojna krowa.

  Odpowiedz
 • hahahahahahahahahhaahahahhahahhaaaaaaaa
  21.04.2017 16:37

  hahahahahahahahahhaahahahhahahhaaaaaaaa

  Odpowiedz
 • Orszula
  21.04.2017 17:03

  Tacy sprawiedliwi,chrześcijańscy?,
  A jednak afera aferą goni.Afery ?PO to piateczku z figi.Czekam z utęsknieniem kiedy ich się wreszcie rozliczy.Mam nadzieję, ze znajdą się tacy którzy to zrobią a o kler od CYCKA odstawia.

  Odpowiedz
 • Mariusz
  22.04.2017 07:26

  Na oświadczeniu podpisał się KRZYRZTOF!
  Skąd tępy Krzyrztof miał 100tys wolnych pieniędzy? czym zajmuje się KRZYRZTOF Witkowski?

  Odpowiedz
 • Oj Zbyszek
  23.04.2017 02:15

  1. Mysl jaki cel ma twoj artykul? Prywatna wojna z PIS (wystapisz jako glupi awanturnik) czy chec ukarania zlodzieja (szlachetny Polak). Powiadom sady, partie opozycyjne i centrale PIS o problemie w liscie otwartym.
  PIS to nie jest tylko Kaczynski. Opisz bohaterski/obywatelski obowiazek w imie RP.
  Nawet w PIS sa zwolennicy i przeciwnicy roznych osob a wielu ludzi walczy o stolki i kariere.
  2. Upolityczniajac afere stajesz w jej obronie dzielac ludzi na zwolennikow i przeciwnikow PIS. Ucieka sens afery a w ruch zostaje puszczona maszyna solidarnosci partyjnej. To nie jest afera PIS. Problemem sa mafijne uklady i sami przestepcy.
  3. Zrob smrod wokol osob a reszta bedzie zmuszona odciac sie od ukazanej patologii.

  Odpowiedz
Dodaj komentarz