Dla Policji jesteście Państwo promilami punktów niezbędnymi do otrzymania nagrody.Nie ma się co dziwić frustracji tej służby są podobnie traktowania jak my.

SKANDAL W ZAKOPIAŃSKIEJ POLICJI

"w ostatnim czasie wszedłem w posiadanie dowodów dotyczących jaki mobbing był stosowany wśród policjantów w jednostce w KPP Zakopane a dokładnie w Ogniwie Patrolowo - Interwencyjnym o okresie 2014-2016r. W załączniku przesyłam parę skopiowanych meili mobbingujących, które były wysyłane drogą mailową na prywatne meile policjantów przez kierowników tego ogniwa a mianowicie mł. asp. Szymona Dziębowskiego oraz st.asp. Romana Barana, listy rankingowe „indywidualne wyniki policjantów” oraz zrobione zdjęcie wykazu za jaką czynność ile pkt dostawali . W owym ogniwie był stosowany tzw. „system motywacyjny”, gdzie policjanci zdobywali punkty miedzy innymi za wystawienie mandatu karnego czy też za zatrzymanie osoby. Pod koniec miesiąca była tworzona listę rankingowa i pod jej względem sporządzany był grafik służb na następny miesiąc. Osoby z listy z największą liczbą punktów miały zapewnione 12-o godzinne służby, oraz wolne w dni, które chcą w następnym miesiącu a do tego mogły wybrać sobie partnera z którym chcą pracować oraz dojeżdżać. Dodać chciałem również, że funkcjonariusze nie spełniający założenia kierowników w listach rankingowych byli zakreślani na czerwono, zazwyczaj byli nękani oraz straszeni, iż będę chodzić z „buta” w 8 godzinnym patrolu. Kierownicy przyjęli minimalne założenie, że policjant w ciągu miesiąca miał wystawić 10 mandatów karny albo ma zrobić jednego sprawce na gorącym uczynku z własne inicjatywy. Jeżeli to założenie kierownictwa nie było spełnione przez policjanta to taka osoba jak wcześniej wspominałem, była zakreślana na czerwono i w następnym miesiącu pracowała w systemie 8 godzinnym w patrolu pieszym, nie dostawała dni wolnych o które prosiła na następny miesiąc i zazwyczaj pracowała z osoba z która nie chciała. Większość policjantów dojeżdża około 30 km do pracy wiec zależało im aby pełnić 12 godzinne służby , gdyż ponosili mniejsze koszty dojazdów do jednostki oraz było więcej czasu wolnego miedzy służbami. Przykre jest, że policjanci byli w taki sposób „motywowani” przez swoich kierowników aby robić „ wyniki”. Funkcjonariusze wyjeżdzający w patrol miasta powinni dbać o bezpieczeństwo obywateli, turystów oraz służyć pomocną ręką a nie wypatrywać tylko osób których mogą ukarać żeby spełnić założenia kierowników, przełożonych.

 

Udostępnij:
Komentarze
 • John Travolta
  04.04.2017 14:21

  Panie Zbyszku to naprawde czubek gory lodowej jezeli chodzi o ta komende. Prosze sie przyjzec blizej co sie tam wyrabia. Jak niektorzy policjanci traktuja policje jako dodatek do swojej dzialalnosci. podobno biora zwolnienia lekarskie na sezon zimowy zeby obslugiwac swoich turystow. Prosze niech Pan sie blizej przyjzy tej komendzie.

  Odpowiedz
 • Gerard Wolski
  04.04.2017 15:29

  Wina nie leży po stronie Barana czy Dziebowskiego .... ale po stronie wdrożonego lata temu systemu z którym to nie sposób wygrać .... Ci dwaj Panowie robią tez to co im się każe ..... system punktowy istnieje od lat i nie jest żadna nowością. Rankingi istniały już 10 lat temu, a to ze to jest kurwestwo to już inna bajka ... ale jak może być inaczej skoro Ci na samej gorze w Komendzie dostają niebotyczne premie za wyniki i oszczędności finansowe kosztem zwykłych funkcjonariuszy ... zakopiańska komenda od dawna była jednym wielkim przekrętem .... na szczęście znaczna cześć chwastów została wyrwana .... ale niestety pewnych nawyków trzeba się nauczyć samemu wyeliminować ....

  Odpowiedz
 • tom
  04.04.2017 21:53

  policja to kur..y robiacy zrzutke na 500+

  Odpowiedz
 • non
  05.04.2017 07:52

  To jak w salinach samochodowych im wiecej sprzedasz tym wiecej zarobisz a tu im bardziej szkodzisz spoleczenstwo tym lepiej

  Odpowiedz
 • Marek
  06.04.2017 14:29

  Przy tym artykule nie musicie pisać nazwy jednostki bo wszędzie jest tak samo. Żenujące ale prawdziwe.

  Odpowiedz
 • Jadzia
  06.04.2017 18:13

  Zbigniewie Stonoga: dlaczego nie chronisz swoimi ludźmi Piotra Rybaka? Ten człowiek przed sądem przy ul. Terespolskiej bronił Ciebie i narażał się estabilcsz hgw a teraz nie ma żadnego wsparcia z Twojej strony? Dostał 10mcy więzienia za spalenia kukły jakiegoś żyda a Ty milczysz drogi przyjacielu. Dlaczego?

  Odpowiedz
 • Jadzia
  06.04.2017 18:23

  Qrwa "Twój komentarz oczekuje na zaakceptowanie"... Pierdziele.. taki sam jesteś Zbyniu jak te Q.......... z GW, TVN. Polsatu i innego badziewia. Chuj im malutki w dupę.

  Odpowiedz
 • xxxx
  07.04.2017 00:06

  nazwisko POLAK - a największa antypolska kurwa... Trzeba być prawdziwym śmieciem i antypolakiem żeby dla punktów i chleba, prześladować rodaków.

  CHUJ WAM W DUPE - sprawiedliwość was i tak dosięgnie ale nie liczcie wtedy na litość.

  Odpowiedz
 • OLI
  23.04.2017 02:53

  W Polsce zawsze stosowany byl model Policji represyjnej. Jest to zwiazane z temperamentem slowaianskim i alkoholem. Ale wielka kara - 8h spacerow bo nieudolny policjant nie potrafil spotkac przestepcow lub zauwazyc lamania przepisow. Jak nie jest zbyt bystry to moze lepiej zeby chodzil i sial postrach na ulicach z kims kogo nie lubi. Ludzie, chcecie placic na cieciow siedzacych na komisariacie i pijacych kawke. Jedz gamoniu pod dyskoteke lub klub nocny i juz masz punkty. Idz na bazar, do centrum handlowego i sie rozgladnij.

  Odpowiedz
 • anna
  26.04.2017 23:31

  Nigdy nie wyjeżdżałam za granicę, ale od znajomych , bywalców różnych stron świata słyszałam wiele o lokalnej Policji (tak z dużej litery), która była wręcz pomocna. Tam zamiast mandatów, w pierwszej kolejności pouczenie. A w Polsce pożałowania godne zachowanie i to jak mniemam w całym kraju. Czyżby wytyczne napiętnowane w filmie "Drogówka" trwały i trwały. Oni są psychicznie chorzy.!!! Chyba trzeba rozlużnić Pruszków-Tworki i na miejsce tamtych pacjentów (wszak mniej chorych) wsadzić tą całą rzeszę pokręconych dupków.

  Odpowiedz
 • Leszek
  30.04.2017 10:24

  wystarczyło się przyczaić na tych co oszukują w trzy kubki.... i już były by punkty !!!! to motywacja !!!!

  Odpowiedz
Dodaj komentarz