Oto zakończenie tej sprawy kochani. Mówiłem mu przecież - jeszcze dziś księdza tu nie będzie.

OŚWIADCZENIE

W związku z opublikowanymi dziś w Internecie zarzutami i informacjami dotyczącymi Ks. Dariusza ZAJĄCA, Proboszcza Parafii Katolickiej pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Zawierciu, wyżej wymieniony złożył rezygnację z urzędu proboszcza, która została przyjęta w trybie natychmiastowym. Wyjaśnieniem oskarżeń zajmą się kompetentne do tego organy ścigania, stosownie do obowiązujących w Polsce przepisów prawa.

Ponadto wszczęta została wobec niego procedura kanoniczna i wydany został tymczasowy zakaz pracy z młodzieżą i dziećmi oraz zakaz publicznego sprawowania Sakramentów świętych.

(-) Ks. Marian SZCZERBA

WIKARIUSZ GENERALNY

FILM NR 1

FILM NR 2

Informacja dla rodzin ofiar księdza Dariusza Z.
Wasz proboszcz został odwołany z parafii i nigdy już tam nie wróci. Apeluję o rozwagę i szacunek dla dramatu Waszych dzieci poprzez udanie się do KPP w Zawierciu i złożenie zawiadomień o popełnionych przestępstwach.
Policja w Zawierciu jest przygotowana na wasze przyjęcie i przesłuchanie w warunkach zapewniających bezpieczeństwo waszych danych osobowych.Pamiętajcie o tym, że wedle nowych przepisów prawa karnego procesowego nie ma już waszych danych w protokołach przesłuchań są one na specjalnym niejawnym załączniku do protokołu i sprawca nie jest w stanie ich zobaczyć.
W toku ewentualnego postępowania sądowego zawsze w takich sprawach wyłączona jest jawność i na wniosek świadka oskarżony nie bierze udziału w przesłuchiwaniu świadka-reprezentuje go adwokat.
Ludzie nie bójcie się bo stan prawny tej sprawy jest taki, że jedyne co możemy zrobić to zaufać prawu i funkcjonariuszom Policji, którzy prezentują pełną gotowość do zamknięcia zwyrodnialca.

Udostępnij:
Komentarze
 • DF-maniak
  04.10.2016 01:45

  Panie Zbigniewie, cel będzie osiągnięty dopiero gdy za swoje czyny odpowie przed sądem i zostanie ukarany. Nie jak każdy inny ksiądz, ale jak każdy pedofil!!!

  Odpowiedz
 • Kamil
  04.10.2016 07:33

  Moja córka 4 letnia wspominała że w zeszłym tygodniu byli Panowie policjanci w przedszkolu . Jednak jest ona za mała żeby coś więcej powiedzieć . Wiem że ksiądz od rana siedzial na dole z maluchami , co było już podejrzane. Proszę dokończy sprawę . Mam nadzieję że spotka go cos gorszego !!!

  Odpowiedz
 • Matka
  04.10.2016 08:01

  Panie Zbigniewie brawo,wielkie brawo,tylko blagam niech Pan im nie odpuszcza,zeby nie bylo zaraz tylko przeniesienia do innego kosciolka gdzie znowu beda krzyczec "to taki porzadny czlowiek". Bydlaki. I to wszystko niestety za spolecznym przyzwoleniem.az sie boje skali tego zjawiska jak zacznie Pan dalej drazyc,ale blagam,niech Pan nie odpuszcza

  Odpowiedz
 • Damian
  04.10.2016 08:55

  To napewno nie jedyny taki ksiadz pedofil w Polsce ..

  Odpowiedz
 • Damian
  04.10.2016 08:56

  Jest ich wiecej ..

  Odpowiedz
 • Magdalena
  04.10.2016 09:52

  Dziękuję Panu Panie Zbigniewie za to i inne działania. Jestem mamą i bardzo ważne jest dla mnie bezpieczeństwo moich dzieci, w ogóle wszystkich dzieci. Dodam, że jestem samotną mamą i często brakuje nam na życie (bez rozpieszczania), pomimo, że uczciwie pracuję- zasuwam od wielu lat jest coraz trudniej. Kościół, w sensie proboszcz Parafii, nie wspiera takich jak ja, tyko wymaga, puszcza po wsiach koperty "co łaska" pod różnymi pretekstami... Dranie. Traci się sens życia, sprawiedliwości, WIARY.
  A ten Chłopiec z wywiadu niech poprosi o pomoc psychologa, prawnika, zresztą Pan zapewne Go wesprze. Jemu też dziękuję, On dla mnie jest BOHATEREM, który walczył o lepsze życie swojej rodziny, a teraz tym reportażem stał się BOHATEREM, który walczy o sprawiedliwość i bezpieczeństwo innych.
  Trzymam kciuki za Ciebie, bądź silny.

  A Panu dziękuję za to, że Pan jest Panie Zbigniewie.

  Odpowiedz
 • dawid
  04.10.2016 10:56

  Zwyrol, psychol, gnój to słabe słówka jakimi można opisać to coś bo kimś nie można nazwać tego czlekoksztaltnego, który był księdzem i który pracowal z dziećmi mając tak zryta psychikę. Zbyszku jedź z tymi kurwami bo na pewno nie jeden jeszcze pseudo ksiądz ma coś za swoimi brudnymi, smierdzacymi pazurami. A mohery ściąć razem z ich pupilem. Zaslepione baby przejrzyjcie na te swoje zamglone księżmi oczy oni nie są święci. Powiem tak oni robią rzeczy które zwykłym zjadacza chleba się w pale nie mieści . Zbyszku powodzenia i wytrwałości w lapaniu tego scierwa !!!

  Odpowiedz
 • Aga z borowego pola
  04.10.2016 11:08

  Nie uważam, ze cel jest juz osiagniety. Celem jest umieszczenie tego gnoja za kratami, gdzie jego miejsce. Mam nadzieje, ze go zamkna i ze sprawa nie ucichnie a ksiedza przeniosa daleko stad do innej parafii...

  Odpowiedz
 • Maciej
  04.10.2016 11:12

  Dzień dobry,
  podziwiam, popieram zaangażowanie Pana Zbyszka. Śledziłem tę sprawę na Pana kanale YT, jak również na tej stronie i cieszę się w osiągnięciu sukcesu. Trzymam kciuki za kolejne akcje, bo uważam, że są bardzo potrzebne, a nasze społeczeństwo, mimo, że posiada wiele dobrych jednostek, to posiada też te wypaczone, zdegenerowane i nieludzkie. Resztę wypełnia zwykła masa, która nie jest, ani zła, ani dobra, po prostu jest. Dobrze, że są tacy ludzie jak Pan, którym się po prostu chce i wie jak dobrać się do skóry ludziom, którzy niszczą innych. Pozdrawiam i przesyłam słowa poparcia.
  Maciej Winiarski

  Odpowiedz
 • Wojciech
  04.10.2016 12:28

  Dobra robota Panie Zbyszku!
  Jeśli chociaż jedno dziecko nie ucierpi poprzez Pana akcję - to było warto!
  Wszystkie dobre uczynki będą Panu policzone.
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 • Edyta
  04.10.2016 12:45

  Prosta sprawa. Każdemu dziecku po 5 mln złotych odszkodowania. Kościołowi przecież na pieniądzach nie zależy, prawda?

  Odpowiedz
 • Boguslaw
  04.10.2016 12:57

  Panie Stonoga walcz i jeszcze raz walcz ktoś powinien te brudy wywalać pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Barbara
  04.10.2016 15:02

  usunięty z parafii i przeniesiony do innej,,, stała praktyka KK w Polsce,,,

  Odpowiedz
 • Artur
  04.10.2016 15:33

  Prawda jest taka że dużo księży cichaczem ma kobiety to jeszcze ujdzie ponieważ celibat został
  przez Watykan nałożony sztucznie biblia wyrażnie mówi że ksiądz może mieć żonę dlatego
  dużo księży nie uznaje prawa Watykanu celibatu ponieważ jak wspomniałem biblia nie zabrania,
  ale brać się za dzieci to już przesada ! Jak ksiądz po wyświęceniach może dopuszczać się takiego
  czynu ? dla mnie nie pojęte!!! Być może jest to jakaś choroba zawodowa, jestem ciekaw ile
  jeszcze jest takich spraw w ukryciu. Pozdrawiam .

  Odpowiedz
 • zorba
  04.10.2016 15:58

  Brawo Zbyszek!! Zawsze cię podziwiam!

  Odpowiedz
 • Jola
  04.10.2016 19:08

  Jeśli to prawda współczuję tym chłopcom.Sama jestem bardzo wierząca i trudno mi tego słuchać. Bo moim i mojej rodziny jedynym i prawdziwym przyjacielem jest właśnie ksiądz.Nie myślcie sobie, nie jestem starszą panią sama jestem mamą nastolatka.Dlatego chciałabym powiedzieć, nie bierzmy wszystkich pod jedną kreskę, bo nie wszyscy są tacy sami.Ludzie młodzi często błądzą,i mój syn popadł w złe towarzystwo. I uwierzcie mi pomógł nam właśnie ksiądz. Jestem mu bardzo wdzięczna. Jest październik i zamiast rzucać błotem w Kościół,pomódlcie się. Wiem, za chwilę tysiąc osób będzie rzucać obelgami w moją stronę, ale zanim to zrobicie,pomyślcie czy sami nie macie nic na sumieniu.I apeluję do Wszystkich WIARA naprawdę CZYNI CUDA.I tylko ten "podniesie kamień kto naprawdę jest bez winy".

  Odpowiedz
 • Marek
  04.10.2016 20:16

  Dziękuję panu, że walczy Pan z takimi ludźmi. Pozdrawiam, Marek

  Odpowiedz
 • Marcin
  04.10.2016 20:23

  Panie Stonoga świetna robota.Tylko dlaczego ten pedofil jeszcze nie został aresztowany?Bo kurwa mać (przepraszam ksiądz).

  Odpowiedz
 • Pater Nemo
  04.10.2016 21:17

  Dariuszkowi kamień młyński na szyję i w otmęty ... Warty!
  Ale na Boga Wszechmogącego; Zawiercie to nie jest Śląsk!

  Odpowiedz
 • krzysztof
  04.10.2016 21:34

  Dzięki Zbyszku . Sam mam syna 11 lat. Jak ci mogę pomóc ?

  Odpowiedz
 • Mat
  04.10.2016 22:47

  A ty chopaku glowa do góry. Jestes bardzo inteligentny i silny. Wierze w Ciebie. Cale zycie przed Toba.

  Odpowiedz
 • uzek r
  04.10.2016 23:38

  nareszcie swiat zaczyna zmierzac we wlasciwym kierunku.Oby tak dalej

  Odpowiedz
 • kopzaczek3
  05.10.2016 01:01

  Najpierw cel był obciągnięty potem osiągnięty.
  Amen.

  Odpowiedz
 • Danuta
  05.10.2016 05:44

  Witam serdecznie, dziękuję Panu za działalność w obronie niewinnych dzieci łapać tych pedofilów jak najwięcej bo jest ich dużo w tych czarnych sukienkach i nie tylko!Niestety dużo takich sytuacji jest zamiatane pod dywan po aferach chowają ich po kątach przenoszą w inne parafie dzięki Pana działalności tak się nie stanie.Jest Pan godny podziwu z szacunkiem pozdrawiam .

  Danuta

  Odpowiedz
 • zenek
  05.10.2016 10:36

  Brawo dla Pana Zbyszka. Tak dla jasności - jeśli w tym kraju ktoś myśli,że jest inaczej niż w krajach, w których wybuchła wielka afera na skalę ogólnokrajową z pedofilami z kościoła to się myli. Takie afery jak w USA (np Boston), w Danii, Holandii, Niemczech czy Irlandii to pikuś z tym co się dzieje u nas. Problemem w ujawnianiu tych skandali jest sam kościół, który zamiata takie sprawy pod dywan i sami ludzie (zwłaszcza na wsi) którzy często zastraszają ofiary i ich rodziny kiedy ci chcą mówić o tym jak byli molestowaniu. Mam 40 lat, więc jest nadzieję,że jeszcze za mojego życia kościół w tym kraju tak dostanie po dupie,że już się za swoje grzechy nie podniesie. Ludzie, przy wierze w Boga nie potrzebujecie pośredników!! Na pośrednikach jeszcze nikt dobrze nie wyszedł.

  Odpowiedz
 • Piotr
  05.10.2016 13:22

  Jeśli winny, ukrzyżowac zwyrodnialca.

  Odpowiedz
 • Marek
  05.10.2016 17:25

  Wielki szacun dla pana:). Sposób, w jaki prowadził pan rozmowę z chłopakiem, powalił mnie na kolana (chociaż jestem paskudnym ateistą). Za tępienie tych gnoi (łagodnie!) - kolejny ukłon:) Pozdrawiam. Marek

  Odpowiedz
 • Jadzia
  05.10.2016 17:44

  "wyżej wymieniony złożył rezygnację z urzędu proboszcza, która została przyjęta w trybie natychmiastowym."

  Chociaż jeden przestępca, zboczeniec honorowo złożył rezygnacje. Mam nadzieje, że i karze więzienia podda się honorowo.
  Po przemyśleniu....o Fuuu bo może mu to pasować do dalszych zboczeń... o qrwa....

  Odpowiedz
 • Iwona
  05.10.2016 18:36

  Zbyszku - Odwalasz kawał dobrej roboty ! Takich ludzi potrzebuje ten kraj żeby oczyścić z syfu. Pozdrawiam i dużo dobrego życzę.

  Odpowiedz
 • Angela
  05.10.2016 22:23

  Zrobiło mi się słabo... ten ksiądz w 1997 prowadził mnie do Komunii Św.
  U nas o niczym takim nie było wtedy słychać, ale... kto go tam wie.

  Świnia. Miał takie głupkowate teksty... do dziewczyn zwracał się po nazwisku, dodając -ówna...

  Mam pedofila na zdjęciu komunijnym...

  Odpowiedz
 • angel
  05.10.2016 22:23

  Zrobiło mi się słabo... ten ksiądz w 1997 prowadził mnie do Komunii Św.
  U nas o niczym takim nie było wtedy słychać, ale... kto go tam wie.

  Świnia. Miał takie głupkowate teksty... do dziewczyn zwracał się po nazwisku, dodając -ówna...

  Mam pedofila na zdjęciu komunijnym...

  Odpowiedz
 • Adam
  06.10.2016 04:17

  Mam 38 lat od pewnego czasu oglądam na you tube pańskie filmy i podziwiam pana za to co pan robi , nie jestem praktykującym Katolikiem ale wieżącym od dziś będe się za pana modlił aby pan wytrwał w tym co pan robi dla ludzi i tym skurwe......nom ! Pozdrawiam pana .

  Odpowiedz
 • michal
  06.10.2016 09:01

  Ustawic szubienice na srodku rynku i niech ofiary i ich rodziny zadecyduja.

  Odpowiedz
  Arni
  06.10.2016 22:15

  niestety w Zawierciu nie ma rynku ;)

  Odpowiedz
 • Aleksandra
  06.10.2016 12:28

  Koniec świata...

  Odpowiedz
 • Tomek
  06.10.2016 19:56

  Dobra robota Panie Zbigniewie

  Odpowiedz
 • Radek
  06.10.2016 22:18

  I nie wiem czy namawianie Tomka na pokazanie się jest dla niego dobre - środowisko może go zeżreć i na całe życie będzie tym "co go ksiądz....", a to że "Pan jest z nim" niewiele pomoże. Za młody jest, a rówieśnicy nie koniecznie będą na tyle dorośli, żeby docenić jego odwagę. Niech opowie wszystko w prokuraturze z zachowaniem anonimowości świadka.

  Odpowiedz
 • Iwona
  07.10.2016 12:20

  Jestem rodowitą zawiercianką chociaż nie z tej parafii i jestem zbulwersowana tym, co ten drań wyprawiał. Myślę, że dzięki Panu dużo osób będzie zwracało uwagę na zachowania pewnych ludzi z ich środowiska odbiegające od normy. W szkole podstawowej w Zawierciu od września uczy religii nowy wikary, u którego normą jest przezywanie dziewczynek od jędz, chłopców od idiotów a nawet zmuszanie dzieci to wypisywania po 100 razy "Jestem głupi". Oczywiście przechodząc obok dziewczynek musiało być jakieś "przypadkowe" muśnięcie po szyi lub nadepnięcie na buta. Ksiądz proboszcz został o tej sytuacji powiadomiony przeze mnie i obiecał, że zajmie się tą sprawą i porozmawia z wikarym. Na razie od tygodnia nie słychać na lekcjach jego kąśliwych uwag i takich zachowań ale jestem cały czas czujna wraz z paroma matkami. Nie można czegoś takiego tolerować. Cieszę się, że jest ktoś taki jak Pan, który potrafi rozprawić się z takimi zwyrodnialcami. Dziękujemy za wyeliminowanie kolejnego pedofila z naszego społeczeństwa. Pozdrawiam Pana i życzę powodzenia:)

  Odpowiedz
 • Kamila
  07.10.2016 21:41

  Panie Zbigniewie cieszę się że znalazł się ktoś taki jak Pan. Facet z mega jajami. Że w końcu ktoś robi porządek z tymi pożal się Boże duchownymi. Panie Zbyszku , uważaj Pan na siebie. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • witek
  08.10.2016 10:31

  nie uczęszczam do kościoła z lenistwa ale jak mam przełamać lenistwo jak w kościele mamona i sodomia ?

  Odpowiedz
 • Aramis
  15.10.2016 07:49

  Ten człowiek nie jest pedofilem, tylko pederastą, tak jak Biedroń, Elton John czy inny homo, który lubi "młodych chłopców" ...

  Odpowiedz
 • Ja
  18.10.2016 10:14

  Najgorsze jest to, że tak na prawdę nasze prawo broni księży.... Mimo że są dowody i tak nie dostają takich kar jakie dostaje zwykły Jan Kowalski. Mam nadzieję, że sprawa nigdy nie ucichnie i ze ten GNOJ nie trafi na inną parafie by dalej robić to co lubi...
  Przeraża mnie też podejście ludzi -najczesciej tych starszych. Bronią księdza jakby Bogiem byl.... Nie ważne te biedne dziecko bo pewnie same chciały i sprowokowały księdza....Żałosne !!! Ludzie otrzasnijcid się!! Ksiądz to nie świętość!!
  Pań Zbigniew udowadnia, że księża to bydlaki i zwyrodnialcy...nie można nazwać ich ludźmi!!!
  Dla takich ludzi powinna być jedną kara - oko za oko, ząb za ząb....powinni go gwalcic i molestowac aż zdechnie !!!

  Odpowiedz
 • Rafal
  27.10.2016 21:26

  Panie Zbyszku .Wielki szacunek za pokazanie ludziom ze ich dzieci nie sa bespieczne w koscolach i w otoczeniu tych zwierzat ubranych w habit

  Odpowiedz
 • Kamila
  29.10.2016 12:04

  Ale ten ksiądz dostał tymczasowy zakaz dlaczego? Ponieważ ma wiele haków na innych pseudo księży...

  Odpowiedz
 • Tomek
  20.12.2016 16:25

  Grubasie powinni z tobą zrobić Tak jak z tym ruskim ambasadorem.jego szkoda.ale ty jesteś podłym wieprzowe m.

  Odpowiedz
Dodaj komentarz