Ważne informacje dla mieszkańców Opolszczyzny.

Jarosław Kaczyński, Arkadiusz Wiśniewski (Prezydent Opola) oraz Patryk Jaki (wiceminister sprawiedliwości) przygotowują skok na kasę na Opolszczyźnie.

Ostatnie wybory prezydenckie w Opolu wygrał Arkadiusz Wiśniewski. Młody, niezrzeszony, ale popierany przez Patryka Jakiego.Wiśniewski nie miał pieniędzy na swoją kampanię wybrczą lecz popierany przez Jakiego i wsparty kredytem, który Jaki wziął na "własny rachunek" musiał wygrać wybory.

Wiśniewski był popierany do tego stopnia, że bez trudu zyskał sobie zwolenników. Sam Patryk Jaki w ostatnich wyborach samorządowych, zyskał na Opolszczyźnie największą ilość głosów. Po kilku miesiącach rządzenia nowy prezydent Opola ogłosił na łamach Nowej Trybuny Opolskiej, swój plan dotyczący poszerzenia miasta. Chodzi o zabranie pobliskich sołectwo miejscowości. Ale nie byle jakich. Dobrzeń Wielki ma stracić Brzezie, czyli wioskę, na której znajduje się Elektrownia. Dąbrowa – tereny inwestycyjne, a gmina Turawa – centrum handlowe w Zawadzie. Na celowniku znalazł się Prószków (Winów) i gmina Komprachcice (Chmielowice).

O ile te dwa ostatnie można nazwać przypadkowymi, o tyle trzy pierwsze absolutnie nie. Chodzi o olbrzymie podatki, które obecnie zasilają kasy gmin, a prezydent chce, aby wpadały do Opola. Zarówno wójtowie jak i mieszkańcy byli zaskoczeni, ale i przeciwni temu pomysłowi. W Dobrzeniu Wielkim zorganizowano debatę z udziałem TVP Info, było kilka blokad dróg i kilka pokojowych manifestacji. Dobrzeń Wielki to w większości mniejszość niemiecka do której hadziaj Jaki żywi czystą i nie skrywaną nienawiść.
Zorganizowano konsultacje społeczne. Czy mieszkańcy chcą poszerzenia Opola kosztem ich sołectw?

W gminie Dąbrowa – 95,96 procent przeciwko
W gminie Dobrzeń Wielki – 99,7 procent przeciwko
W gminie Prószków – 93,64 procent przeciwko
W gminie Komprachcice – 93,92 procent przeciwko
W gminie Turawa – 97,83 procent przeciwko

Jak widać wyniki nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Dodatkowe, konsultacje przeprowadził powiat opolski wśród mieszkańców całego powiatu 96,08 procent nie popiera zabrania ziem podopolskim samorządom.

Konsultacje też zorganizowano w Opolu, pytano mieszkańców Opola czy chcą aby miasto zabrało elektrownie, centrum handlowe. 3 procent społeczeństwa chce.

Prezydent Opola przygotował uchwałę, a wniosek o powiększenie został klepnięty przez Radę Miasta (co ciekawe, radni nie mieli wglądu w treść uchwały). Wniosek przekazano wojewodzie. Zgodnie z prawem wojewoda ma miesiąc na podanie decyzji. W miniony piątek tłumaczono, że najpierw wniosek musi trafić do ministra na biurko, a dopiero potem można go upublicznić. I tak się dziś stało, wojewoda opolski (rzecz jasna z PiS) zaopiniował pozytywnie. Mimo konsultacji i dokumentacji przekazanej przez poszczególne samorządy. Teraz ostateczna decyzja w rękach Rady Ministrów.

Ostatnioo gdy na dzień przed nominacją wzruszyłem sprawę niedoszłego dyrektora Elektrowni Opole Pana Gabora zadziałało i dziś Gabor pozostaje dyrektorem zaopatrzenia BHP w elektrowni.

Sam Jaki może realizować interesy "starego Opola oraz WSI" bo żadną tajemnicą nie jest, że razem z Wiśniewskim mieszkali przy Dambonia, a później przy Jankowskiego w Opolu w blokach wojskowych w których znaczącą część stanowili oficerowie jednostki medycznej 1201 oraz łączności i WSI.

Mieszkańcy zagrożonych Gmin powinni zorganizować potężną akcję protestacyjną np blokad dróg wjazdowych do Opola na 7 dni.

foto: grupalokalna.pl

Udostępnij:
Komentarze
  • jarek
    16.05.2016 20:41

    PiS PO jedno zło. Partyjniactwo i złodziejstwo.

    Odpowiedz
Dodaj komentarz